Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Lovčica-TrubínHľadať
 
 

Informácia pre občanov o povinnosti trvalého označenia psov mikročipomVytlačiť
 

cipovanie_psov.pngV zmysle zákona zákona č. 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti je vlastník psa povinný zabezpečiť trvalé označenie psa chovaného na území Slovenskej republiky transpondérom (mikročipom).

Vlastník psa narodeného do 31. augusta 2018 je povinný zabezpečiť jeho označenie mikročipom najneskôr do 31. októbra 2019.

Vlastník psa narodeného po 1. septembri 2018 je povinný zabezpečiť jeho trvalé označenie mikročipom pred prvou zmenou vlastníka psa, najneskôr však do 12 týždňov veku.

Označiť zviera mikročipom môže len súkromný veterinárny lekár, ktorý je oprávnený požadovať úhradu za trvalé označenie psa najviac 10 EUR.

Ak je vlastníkom psa osoba v hmotnej núdzi alebo poberateľ minimálneho dôchodku, u psov narodených do 31. októbra 2019, úhradí označenie max. 1 psa súkromnému veterinárnemu lekárovi štát. Vlastník psa, ktorý je príjemcom pomoc v hmotnej núdzi alebo poberateľom minimálneho dôchodku, predloží súkromnému veterinárnemu lekárovi pred trvalým označením originál potvrdenia (s podpisom a odtlačkom pečiatky):

a) Úradu práce, socialných veci a rodiny, že je príjemca pomoci v hmotnej núdzi alebo
b) Sociálnej poisťovne, že je poberateľom minimálného dôchodku.

Dátum vydania potvrdenia nesmie byť pred dátumom 1. septembra 2018 a po dátume 24. januára 2020. Ak je poberateľom (príjemcom) oboch spomenutých štátnych podpôr, postačí predložiť iba jedno potvrdenie.

Súkromný veterinárny lekár po predložení originálu potvrdenia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny alebo Sociálnej poisťovne vykoná trvalé označenia psa transpondérom (mikročipom).

 

Ilustračné foto. (Zdroj: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)


 
 
ÚvodÚvodná stránka