Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Lovčica-TrubínHľadať
 
 

Rok 2008

Country bál

V sobotu 13.septembra 2008 zorganizovalo naše OZ pri príležitosti  1.roku svojho založenia v Kultúrnom dome v Trubíne Country bál.

Z účinkujúcich naše pozvanie prijali country skupiny Orion a JADA, tanečnými vstupmi zažiarila tanečná skupina Blue Train. Akcia sa niesla v príjemnej atmosfére za pohodových tónov country piesní. Po polnoci bola vyžrebovaná tombola (rozdali sme dohromady 23 cien) a taktiež bola udelená cena O najštýlovejšie oblečeného účastníka Country bálu. Cenu získali Mária a Dušan Štefanoví.

Fotografie z akcie nájdete čoskoro v sekcii Fotogaléria.

1.ročník tenisového turnaja O Pohár OZ HELP L-T

V nedeľu 27.7.2008 sa uskutočnil 1.ročník tenisového turnaja O Pohár OZ HELP L-T. V kategórií juniorov boli prihlásené tri hráčky,v kategórií dospelých sa prihlásilo 32 hráčov.

Kategória juniorov:

Hralo sa systémom každý s každým, výsledné poradie bolo nasledovné:

  • 1.miesto - Timea Gajdošová
  • 2.miesto - Ema Kalamárová
  • 3.miesto - Pavlína Pružinová

Kategória dospelých:

Vzhľadom na dosť veľký počet prihlásených hráčov sa hrali štvorhry. Výsledné poradie bolo nasledovné:

  • 1.miesto - p.Šimko, p.Gustiňák
  • 2.miesto - p.Šály, p.Čaba
  • 3.miesto - p.Ševčík, p.Vrtík
  • 4.miesto - p.Širáň, p.Horvát

Pre nehrajúcich účastníkov a ich detičky bol pripravený program v podobe nainštalovaných nafukovacích atrakcií (skákací hrad, nafukovacia šmýkala), stolný tenis, či futbal na malé bránky a popoludní aj vozenie na koňoch pre záujemcov všekých vekových kategórií.

Po dekorácií víťazov a ocenení ich výkonov pohármi sme pristúpili k losovaniu tomboly,ktorá dala bodku za týmto vydareným podujatím.

Fotozábery nájdete v sekcií Fotogaléria.

Počítač pre Materskú škôlku

Starší počítač s tlačiarňou, ktorý podarovala Evka Holosová sme zrepasovali a odovzdali 26.5.2008 do užívania p.riaditeľke Materskej škôlky.

Tlačiarnička je umiestnená v priestoroch Knižnice na Obecnom úrade pri počítači, pripojenom na internet.

Evke srdečne ďakujeme a veríme, že aj keď starší, ale stále funkčný počítač ešte poslúži.

Brigáda v ŠRP Resla II.

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa v sobotu 3.mája 2008 zúčastnili na brigáde v ŠRP Resla. Zvlášť ďakujeme bratom Mackovým (Jánovi a Jozefovi) za zrovnávanie podkladového betónu budovy a manželom Kršiakovým (Slávke a Marekovi) za vyhotovenie lavičiek s prístreškami.

Fotografie z brigády si môžete pozrieť vo Fotogalérií.

11.apríl 2008 - Deň narcisov

Občianske združenie HELP L-T prispelo na konto Ligy proti rakovine finančným darom 3000,-Sk 

Dve nové jazykové mutácie

Na obecné stránky www.lovcica-trubin.sk  boli pridané ďalšie dve nové jazykové mutácie o našej obci a to francúzska a chorvátska (pozri horizontálnu časť pod hlavičkou hlavnej stránky). Preklad do týchto dvoch jazykov zabezpečilo a uhradilo OZ HELP L-T.

Brigáda v ŠRP Resla

V sobotu 5.apríla 2008 sa uskutočnila brigáda v športovo-relaxačnom parku Resla. Počasie nám žičilo a taksa podarilo urobiť kus roboty: zrovnať navezenú výplň medzi vybetónovanými základmi budúcej budovy, utlačiť zrovnaný povrch a čiastočne dorovnať priestor okolo budúcej budovy. Fotozábery sú zverejnené vo Fotogalérií. Ďakujeme všetkým zúčastneným za výpomoc.

Finančný dar miestnej knižnici

Občianske združenie HELP L-T darovalo pri príležitosti Mesiaca knihy miestnej knižnici finančný dar vo výške 5.000,-Sk na nákup nových kníh a publikácií. Dar prevzala p.Zuzana Línerová, vedúca knižnice.

Granty

13.3.2008 sme odovzdali podklady pre grantovú výzvu Nadácie Ekopolis

"Ľudia pre stromy", program je zameraný na výsadbu, údržbu a obnovu zelene na verejných priestranstvách. Bol odovzdaný projekt p.Hrica  pre vysadenie okrasnej zelene v Športovo-relaxačnom parku Resla. Projekt bol zaevidovaný pod číslom LS 08-155. O prostriedky z tohto programu sa uchádza 252 súťažných projektov, z toho len z banskobystrického kraja je ich 50.

Vyhlásenie výsledkov grantového programu: 11. apríl 2008

V roku 2008 vyhlásilo Konto Orange štvrtý ročník grantového programu Šanca pre váš región. 31.3.2008 sme odoslali podklady projektu s názvom "Detské ihrisko", v ktorom sa uchádzame o udelenie grantu vo výške 100.000,-Sk na revitalizáciu a rozšírenie detského ihriska. Náš projekt bol zaradený do hodnotiaceho procesu pod číslom 40-BB. V rámci celého Slovenska bolo doručených 361 žiadostí o grant.

V tomto roku bude v rámci programu Šanca pre váš región prerozdelených 6 miliónov korún na projekty v rámci celého Slovenska, budeme preto netrpezlivo čakať na výsledky programu Šanca pre váš región, ktoré budú dostupné najneskôr 16. mája 2008 na www.kontoorange.sk

Návšteva separačného dvora v Palárikove

Dňa 4.3.2008 navštívil predseda OZ spolu so zástupcami ďalších troch obcí z Mikroregiónu Žiarskeho Podhoria (Slaská, Lutila, Kosorín) obec Palárikovo za účelom konzultácie ohľadne systému separovaného zberu komunálneho odpadu.

Obec Palárikovo je priekopníkom tohto systému na Slovensku, a treba dodať, že veľmi úspešným. V súčasnosti zabezpečujú zber a triedenie separovaného odpadu pre viac než 30 obcí.

V praxi tak mali možnosť zástupcovia regiónu vidieť fungovanie separovania odpadu (práca na triediacej linke, lisovanie jednotlivých komodít, uskladňovanie už roztriedených komodít, pripravených na odber). Veľmi zaujímavá a poučná bola aj debata s ing.Markuskovou, ktorá je zanieteným zástancom separovaného zberu a ktorá má nemalý podiel na tom, že u nich zabehnutý systém tak dobre funguje. Pripájame zopár fotozáberov z návštevy Palárikova.

Veríme, že získané know-how sa podarí s rovnakým úspechom uviesť do života aj v našom regióne.


 
ÚvodÚvodná stránka